JXTC Political - шаблон joomla Окна

Головна

На виконання Закону України «Про екстрену медичну допомогу» в області була проведена робота щодо формування мережі екстреної медичної допомоги в єдину систему.

За рішенням обласної Ради від 20.06.2013р. було створено Територіальне медичне об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» шляхом реорганізації Центру медицини катастроф та центральних районних лікарень. До складу територіального медичного об’єднання ввійшли:

    - обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;

- 6 станцій швидкої медичної допомоги (Вінницька, Бершадська, Жмеринська, Гайсинська, Могилів – Подільська, Хмільницька).

2016 рік для служби екстреної медичної допомоги області став переломним, так як 15 липня 2016 року Вінницька обласна Ради 9 сесії 7 скликання прийняла Рішення №159 «Про припинення окремих закладів медицини шляхом приєднання до комунальної установи «Територіальне медичне об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»». 

На території області надання екстреної медичної допомоги здійснюється 8 станціями ЕМД, в структуру яких входять 29 відділень екстреної медичної допомоги та одним відділенням ЕМД при МТМО м. Ладижин. Також на території області функціонують 18 пунктів постійного базування та 14 пунктів тимчасового базування бригад ЕМД. 

Штатна чисельність посад служби ЕМД в області станом на 01.01.2018р. склала – 2004,5 з яких зайнято 1843,5. Укомплектованість штатних посад фізичними особами склала – 86.3%.

Кількість бригад ЕМД за 2018 рік по області склала – 114,5;

 забезпеченість бригадами на 10 тис. населення фіксується на рівні показника 0,73. 

 

В ТМО повністю забезпечено потреба закладів екстреної медичної допомоги в медикаментах та виробах медичного призначення в тому числі за рахунок Субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетах. Покращилось забезпечення медичною апаратурою за рахунок нових автомобілів класів А2, В, С. Широке використовування медичної апаратури, яка є на сучасних санітарних автомобілях, дало змогу підвищити ефективність надання екстреної медичної допомоги в першу чергу пацієнтам у важкому стані. Розпочато впровадження для надання екстреної медичної допомоги сучасних медичних препаратів, таких як: Металізе, Новосевен, Ебрантил, Брилінта. Максимально скоординовано надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі з госпітальним по застосуванню тромболізісної терапії препаратом Металізе з доставкою пацієнтів на подальше лікування в стаціонар з показами до проведення стентування (один стент безкоштовний в рамках кардіологічної програми). Розроблено та впроваджено локальні Протоколи по наданню екстреної медичної допомоги та Маршрути пацієнтів, особлива увага приділена гострому коронарному синдрому та гострому порушенню мозкового кровообігу.

   На виконання Плану заходів Національного проекту «Вчасна допомога» на базі центру з 01.06.2016 року центральна оперативна    диспетчерська ТМО розпочала в тестовому режимі приймати виклики екстреної медичної допомоги від населення м. Вінниці та Вінницького району за єдиним телефонним номером "103". 

 За допомогою комплексу програмного забезпечення: - визначається місцезнаходження абонента за номером телефону та на карті, яка відкривається на моніторі диспетчера під час реєстрації виклику; - записуються всі розмови операторів з абонентами; - фіксується зміст викликів в централізованій базі даних (форма № 109/о); - проводиться первинне сортування за характеристиками ургентності; - контролюються повторні виклики за тією самою адресою або до тих самих хворих; -знаходиться найближча вільна бригада або декілька бригад за допомогою GPS-трекерів, якими обладнані 162 машини екстреної медичної допомоги, 45 автомобілів обладнані радіозв’язком; - передаються дані виклику на планшет для виконання бригадами; - контролюється хід роботи бригади. Продовжується навчання фельдшерів-диспетчерів роботі на новому обладнанні, відпрацьовуються їх дії згідно протоколів диспетчеризації, які розроблені відповідно європейським нормативам обслуговування викликів по лінії екстреноїмедичної допомоги. В перспективі запланована дозакупівля додаткового обладнання та ліцензій для роботи оперативно-диспетчерської служби в автономному режимі. на що необхідно, за попередніми розрахунками 9,5 млн. грн.

Filed Under:
Uncategorised