ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ охорони здоров’я ТА КУРОРТІВ

 

НАКАЗ

 

16.04.2014 року                                                                                     № 514

 

Про регіональний та місцеві резерви

лікарських засобів та виробів медичного

призначення на випадок виникнення

надзвичайних ситуацій

 

   Відповідно до Кодексу Цивільного захисту України, Закону України «Про екстрену медичну допомогу», Постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2001 року №308 “Про порядок створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків”, однойменного розпорядження голови обласної державної адміністрації від 19 вересня 2001 року № 402 та наказу МОЗ України від 10 серпня 2001 року № 331 “Про затвердження номенклатури резервів лікарських засобів, виробів медичного призначення та медичного обладнання для запобігання та ліквідації медико-санітарних наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру” та з метою удосконалення системи надання екстреної медичної допомоги населенню області на випадок надзвичайних ситуацій, -

НАКАЗУЮ:

1.                Затвердити Положення про регіональний резерв лікарських засобів та виробів медичного призначення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій з медико-санітарними наслідками (додається ).

2.                Затвердити Положення про місцеві резерви лікарських засобів та виробів медичного призначення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій з медико-санітарними наслідками /додається /.

3.                Затвердити Номенклатуру та норми накопичення лікарських засобів та виробів медичного призначення регіонального резерву на випадок виникнення надзвичайних ситуацій з медико-санітарними наслідками /додається /.

4.                Затвердити Номенклатуру лікарських засобів та виробів медичного призначення місцевих резервів лікувально-профілактичних закладів області на випадок виникнення надзвичайних ситуацій з медико-санітарними наслідками /додається/.

5.                Директору обласної бази спецмедпостачання Манжуловському О.Ф. здійснити передачу матеріальних цінностей Регіонального резерву лікарських засобів та виробів медичного призначення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій з медико – санітарними наслідками комунальній установі «ТМО «Вінницький обласний центр ЕМД та медицини катастроф».

                               Термін вик. – з 01.01.2015 року

6.                Головному лікарю КУ «ТМО «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Пірникозі А.В.:

-               здійснити прийом на баланс установи матеріальних цінностей Регіонального резерву лікарських засобів та виробів медичного призначення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій з медико – санітарними наслідками

                     Термін вик. – з 01.01.2015 року

               - забезпечити облік, зберігання та освіження матеріальних цінностей Регіонального резерву лікарських засобів та виробів медичного призначення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій з медико – санітарними наслідками

                                    Термін вик. – з 01.01.2015 року, постійно

-              забезпечити створення резервів лікарських засобів та виробів медичного призначення для надання екстреної медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях на станціях та підстанціях швидкої медичної допомоги.

7.                Начальнику відділу фінансування та економіки   Шевчук І.В. передбачати цільові кошти в кошторисі витрат КУ «ТМО «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» на 2015 рік на поповнення Регіонального резерву лікарських засобів та виробів медичного призначення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій з медико-санітарними наслідками.

Термін виконання – на 2015 рік, щорічно

8. Директору департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради, головним лікарям ТМО, ОЛІЛ, ЦРЛ, ЛПЛ та обласних лікувально – профілактичних закладів:

8.1. Вжити заходів щодо створення Місцевих резервів лікарських засобів та виробів медичного призначення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій з медико-санітарними наслідками відповідно до Положення та Номенклатури / п.2,4 цього наказу /.

Термін виконання – терміново, постійно

8.2. Передбачати видатки на створення, утримання, поповнення та освіження Місцевих резервів лікарських засобів та виробів медичного призначення на випадок виникнення надзвичайних ситуацій з медико-санітарними наслідками

Термін виконання – щорічно

9.Головному лікарю обласної станції переливання крові Банах О.І.:

9.1. Створити незнижуваний резерв діагностичних моноклональних тест-реагентів анти-А, анти-В, анти-Д відповідно до потреб області та для забезпечення виконання завдань передбачених планом на особливий період.

Термін виконання – терміново, постійно

9.2.         Передбачати видатки на створення, утримання, поповнення та освіження резерву згідно п. 9.1.

Термін виконання – щорічно

10.              Визнати таким, що втратили чинність накази управління охорони здоров’я ОДА від 03.11.2003 року № 505 “Про затвердження Положень про регіональний та місцеві резерви лікарських засобів, виробів медичного призначення та медичного обладнання на випадок виникнення надзвичайних ситуацій» та від 23.05.2011 року № 468 «Про внесення змін».

11.   Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

 

 

В.О. директора Департаменту                                               Д.М. Білоус